درباره نشریه

فصلنامه هنرهای کاربردی از سال 1391 در زمینه توسعه دانش عملی و کاربردی مرتبط با زمینه های مختلف هنر، زیر نظر دانشکده هنر و معماری دانشگاه سمنان انتشار می یابد. صاحب امتیاز نشریه دانشگاه سمنان است. مجوز انتشار این نشریه از سوی اداره کل مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی مجوز شماره 19241/90 مورخ 90/7/25 صادر شده است.

مقالات پژوهشی، مروری و کوتاه در این نشریه به زبان فارسی و به صورت فصلنامه به چاپ می رسد. تمامی مقالات منتشر شده در این نشریه تحت فرآیند داوری به صورت «اطلاعات دو سویه ناشناس» قرار گرفته اند. همچنین تمامی متون اصلی فارسی این مقالات بوسیله مشابهت یاب همانندجو و متن انگلیسی چکیده آن ها بوسیله مشابهت یاب iThenticate به منظور منحصر بفرد بودن این مطالعات، مورد بررسی قرار گرفته اند. در راستای تحقق دست یابی به سطوح بین المللی، درج شناسه دیجیتال مقاله (DOI) با پیش شماره اختصاصی 10.22075 به صاحب امتیازی دانشگاه سمنان، برای کلیه مقالات منتشر شده در این نشریه، به صورت رایگان صورت می پذیرد. 

به منظور تسهیل در دریافت مقالات، انجام داوری و پیگیری های بعدی، نویسندگان محترم بایستی ضمن ثبت نام در پایگاه نشریه، مقالات خود را از طریق سامانه ارسال نمایند. اعضای هیات تحریریه نشریه هنرهای کاربردی مصمم هستند که فرآیند مکاتبات و داوری مقالات در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد و نتیجه در اولین فرصت به اطلاع نویسندگان محترم برسد. 

مخاطبان این نشریه تحت مجوز حق انتشار بین المللی و اجازه دسترسی 4.0 (CC BY 4.0) می توانند مطالب و یا قالب موجود را نسخه برداری و توزیع نمایند. همچنین دسترسی به مقالات این نشریه رایگان است (Open Access). 

نشریه هنرهای کاربردی برای ارسال‌، داوری و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.